ممممم...

مادربزرگش توی قوری همراه چای، قصه دم می کرد؛ ديشلمه! سر می کشيديم، راه و بيراه می شديم، نمکی می شديم که هفت در و بسته بود و يه در و نبسته بود، ... بعضی وقتا گرگ که ميومد در می زد اون تو ساعت قايم می شد و منو گرگه می خورد. گاهی هم با کره اسب سخنگوش می اومد از کنارم رد می شد و من که داشتم تو جنگل با بقيه حيوونا حرف می زدم بهش حسوديم می شد.

.

.

.

پنجره رو بستم و اومدم اين طرف، کاش يکی رو باز گذاشته بودم، که شايد ديو می شد و از همون پنجره ای که باز مونده بر می گشت!

/ 31 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ايليا

در ضمن اصفهانيه بی معرفت (دينگاليگا) اگه راه برادر بيجه رو دنبال کردی بايد پدربزرگ بدزدی جانم!!!!

apachi

سلام... نظرات برو بچ رو که خوندم شديد دپرس شدم آره منم خيلی وقت بود که به ياد قصه های مادر بزرگ نبودم تازه مادر بزرگ من اون موقه ها پشتمو هم می خواروند آخ که اگه امتحان نکرديد عمرتون بر فناست ! چه فازی ميده ! فازه تو مايه های ۴ هست ! لول !بدشم ميبينم که آقای بيجه از خودش طريقت در وکرده و پيروانی هم داره ؟!؟(آقا من يکی که گوشتم خيلی تلخه !‌)

apachi

وای خیلی بده که آدم بخواد کامنت اضافه بذاره اما مطلبی برای گفتن نداشته باشه ! ( ما ایرانی ها باید تو همچی هول بزنیم کی می خوایم آدم بشیم ؟؟؟ کی ؟؟؟)

فرهاد

ياد خانه ی مادربزگ بخير...صداش می کرديم مامانی... هنوز هم صداش می کنيم مامانی... ولی نه... ديگه اون مامانی سابق نيست... ديگه حال و حوصله قصه گفتن نداره... همش تو خودشه... همش منتظره که بياد سراغش: مرگ.... نه .... اون ديگه مادربزرگ سابق نيست....ياد مادربزرگ و قصه های بی نظيرش بخير...من دلم می خواد به کودکی بر گردم... هر چند که هيچگاه کودکی نکرده ام!

محمد

آدمی ساخته افکار خویشتن است .. و فردا آن می شود که اندیشیده است ....يا علی

hamid

از کجا معلوم که اون یه پنجره رو بستی بهتر نشده؟

بطری

غول بشم چاق بشم چله بشم بيام منو بخوری

بطری

اينو برای کی نوشته بودی؟؟؟يقينا تنها مال خودته چون کسی غول و اسب سخنگو نداره!

pesarake tanha

سلام آزاده عزيز .......دلم لک زده برای چايی مادر بزرگ که بشينم زير کرسی و با پدر بزرگ بخورم و گوش کنم به حرف هاشون ....... به خاطرات ...... قصه ها ....... تجربیاتشون ....... یادش بخیر ....... خیلی وقته پدر بزرگ دیگه بینمون نیست و مادر بزرگ هم خونه ی قدیمی رو فروخت ....... می گفت بدون پدر بزرگ نمی تونه توی اون خونه دووم بیاره ...... یادش بخیر بچه گی هامون که دور هم جمع می شدیم خونه ی پدر بزرگ ...... یاد بچه گی ها به خیر !! ....../// اگر قدر ثانيه هاي بدون بازگشت را مي دانستند و از قله هاي باشکوه موفقيت چيزي شنيده بودند هيچگاه............. براي در چاله مانده چاه راتوصيف نمي کردند