بانوی من تو در من / سرگیجه های بعد از نوشیدن شرابی

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

در حوالی من زنی زندگی می کرد که تمام حیاتِ زیسته اش را در وجودمان انباشته می کرد. بانوی جوانی های رسوب کرده در هفتادسالگی، و آن همه گرمای نفس که کهولت، هنوز عقیم شان نکرده بود. حریم ِ رفتارش حُرمتی داشت که حسّ ِ غریب مادری کم می آوردش و هرچه بود کمال بود و زیبایی. حضورش وزن داشت اما، سنگین نبود. فخری حُرمت تمام دوستی های ندیده اما شناخته بود. مادر ِ تابش ِ شب هنگام ِ شبتاب هایی که گذاشته بود کف ِ دستمان تا یادمان بماند:« آدمی به آنچه می پندارد و چه بسا زیبا نیز هم، آدم نمی شود. آدمی به آنچه اقدام می کند و می سازد، خودش را هم ساخته است... آنکه می سازد، کج هم می سازد»*. فخری معمار توانایی بود، اقدام کرد، ساخت و رفت. دست مریزاد بانو! دست مریزاد!

 

* عبارت توی گیومه از «سفر روس» آل احمد که ...

/ 25 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

اما میدونی؟... درد این کج ساختن ها و کهولت سن و نفس های عقیم شده خیلی بد دردیه. یخده بیشتر مراقب حوالی خودت باش آبجی! نگرانم!

سیاوش

زيبا بود رفيق. مثل هميشه.

سیاوش

اين کامنت های صلح رو کی می نويسه؟ بيشتر به جنگ شبيه تا صلح!

فرهاد

نمی دانم بعد از چند هفته به اينجا آمدم... همه را خواندم و خواندم... الان اين احساس را دارم : منم می خوام گاو مش حسن باشم!

maryam

کلمه بانو اذيتم ميکنه. :(

شاهزاده ي سرطاني

ببين آزاده تو خيلی شاعری ها. زياد دم دست نباش. جوانی های رسوب کرده در هفتاد سالگی خفن بود. همچين ادم حرص ميخورد از اينهمه گذر زمان. و اما: ببين زير زيرکی خيلی اروتيک مينويسی ها. خاک به سرم. آن همه گرمای نفس که کهولت هنوز عقيمشان نکرده بود. ببين فاصله گرمای نفس همه ميدونن خيلی کمه... کهولت هنوز عقيمشان نکرده بودهم نشون ميده عمل انجام شده و تازه به سرانجام هم رسيده که فهميديم عقيم نشده. يا اينکه دقت کن مشکل من با اينه: يا اينکه اون شهوت و درد و نطفه فروغ و اين حرفا رو داريم حس ميکنيم. خيلی بابا شاعری. من کلن با اين جمله ای که روش زوم کردم حال کردم. خيلی اروتيک بود ولی اروتيکی که معنيه بيناموسی نميداد بيشتر حس پذيرنده ای داشت. چيزی تو مايه های اون نگاههای برق آلود اول کار و نه نفرت و گناه آخر کار.!!! وای مردم از اينهمه تجربه! ( جون خودم من بی گناهم. )

شوخی روزگار

بعضی ها وجودشون ابديه...نا وجودشونم همين طور.

mohsen

آبجی...عوض کن بابا اين رنگه جیییغه وبلاگتو... الان مديرمون اومد مچمو گرفت... :(

فاروق ابراهيم محمد

بانوی من تو در من / سرگیجه های بعد از نوشیدن شرابي ......همين كه اين بيت را نوشتي دووووستت دارم .