جزوه‌ی اخلاق.

یک. قانون تراگذری یا تعدی: گر A ، B را خیلی دوست داشته باشد، B هم C را خیلی دوست داشته باشد، هیچ دلیلی وجود ندارد که A هم C را خیلی دوست داشته باشد.

دو. اخلاق نسبی است: دروغ گفتن کار خوبی نیست. حسودی هم کار خوبی نیست. ولی بعضی وقت‌ها دروغ گفتن از حسودی بدتر است.

سه. اگر به دروغ به همسرمان بگوییم حسودی نمی‌کنیم و تمام زنانی که او به نحوی آنها را دوست دارد از صمیم قلب دوست داریم، دروغ خطرناکی گفته‌ایم، بنابراین وقتی همسرمان از نوشته‌ی خوبِ زنی که می‌شناسد صحبت می‌کند، یا وقتی با اشتیاق خواننده‌ی محبوبش (خانوم پینک) را تماشا می‌کند، در حالی که ته دل‌مان را انگار یک چیزی دارد چنگ می‌زند و به شکل رود سوزناک و شور فشار می‌دهد به گوشه‌ی پلک‌مان، بهتر است با تمام صداقتی که در خود سراغ داریم  یک طرف دهن‌مان را جمع کرده و با بی‌تفاوتی الکی‌ای به او بگوییم: « اه! چقد ازش بدم میاد زنیکه رو »

چاهار. علامت تعجب.

/ 2 نظر / 14 بازدید
پريسا

فقط كافيه بگي ازش بدم مياد ، خودش ميگه حسودي . اما اگر عكس اين مسئله بود ، يعني خانم از يك خواننده يا هنرمند آقا خوشش مي آمد و ............... اونموقع اعتراض آقا ميشد چي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ غيرت آقا !!!!!!!!!!!!!!!! واي كه خفقان آوره [سبز]

دختر

شدیدن شدیدن با شما موافقم. اما گاهی آدم ترجیح می ده دروغ بگه تا به خاطر حسودی که آقایون فکر می کنن یک پدیده ی بسیار خاله زنکی است و از یه آدم وبلاگ خون کتاب خون و حتی کمی روشنفکر بعیده، سرزنش بشه. در راستای این هورمون های عاشقی، کاش هورمون حسودی هم کشف می شد. لااقل معلوم می شد که تو همه آدم ها هست و تو بعضی خانم ها بیشتر.