جمله‌سازی از نوع سوم. نوش جان.

یک. ما به سفر رفتیم. جایی حوالی ورسک. شاید بهترین قسمت سفر شبگردی دونفره‌ای بود که یک قهر بیهوده به خوردمون داد. مدتها بود سرمو از توی پنجره ی قطار بیرون نکرده بودم که توی تونل جیغ بکشم. شاید اصلن اولین بار بود. سرخاباد سرزمین دیزی و کره پنیر محلی و بارون و سرمای نیمه شب تابستون بود که فاز می‌داد سرتو از تو کیسه خوابت بیاری بیرون و هی نفس بکشی تا حلقومت پر از بوی جنگل و بارون و رودخونه و ریل قطار بشه.

 

دو. من چهار روزه خونه مون نرفتم. دلم برای هیچی تنگ نشده. فقط یه دست لباس تمیز دوس دارم.

 

سه. یک شب یکهو سر و کله‌ی فرانچسکا پیدا شد. بعد من یک روسری داشتم که چند روزی روی سرم باشد و دیگرهیچ. پیتزا، چای، اچول و بعضی چیزهای دیگه هم.  

 

چهار. عُلما نشستن دور هم و بازی مافیا کشف کردن. بعد از به کرات بازی کردن به اجماع رسیدن که دوره‌ی ماهانه برای بازی بذارن. های میلهای بافتنی مرا دریابید. های کاردستیهای بی‌صدا مرا دریابید.

 

پنج. چرا نمی‌شه وقت رانندگی بافتنی هم بافت؟ چرا من نمی‌تونم دو تا کاری که دوس دارم رو با هم انجام بدم؟! چرا تازگیا کسی نیس که من به‌ش حسودیم بشه؟ منظورم از تازگیا یک ماهه‌ی اخیره.

 

شش. من یه روز می‌خوام برم دستفروشی.

 

هفت. نوشتن مثل نفس کشیدن نیست اما امان از وقتی که از یاد آدم بره. ( برچسب: درفشانی از جنس مروارید حکمت)

 

/ 24 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
۱۰۰۱روزنه

دستفروشی اگه سیخ و زیره نباشه که فکر نکنن شغل دومت بله و اینا منم پایم

horizon

شما به سفر رفته ايد ؟ ايول ! آدرس بدهيد از برای دريافت سوغاتی خدمت برسيم ! ترجيحا ْ همون جنگل ِ باشه آخ گفتی ! هفتو ميگم

شقايق

بوی خوش گذشتن می رسد به مشام

شقايق

خانم جان تبريکات صميمانه مارا بپذيريد! چند بار برای فضولی در جمع ها حاضر شديم ولی تشريف نياورديد!خلاصه داريم ميميريم از اينکه اين جایزه لپ لپ را نديده ايم!!

کتايون

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa يعنی تو واقعن يک ماهه به کسی حسوديت نشده؟ حالت خوبه؟

کتايون

اون کاشکی منم می رفتم خارج ماتيو رم خيلی دوست داشتم

داريوش

مدونی .... بند هفتت رو هستم بدددددددددد .... همين دو روز پيش حسوديم شد ... اونم چه حسودييييييييی

سوسن جعفری

کدوم راه

اولا معذرت بابت این که جواب کامنت رو نتونستم بدم.چون محل زندگیم خارج از هر مدنیت وسط کوه هاست .ممکنه نتونم کانکت بشم. شما دقیقا دارین چیزی رو تصویر می کنین که من دقیقا سالهاست با چه چنین شرایطی کار می کنم.....3 خط طلا رو خیلی زیاد دیدم البته زمانی که وسط جنگل های شمال کار می کردم...

سيدتقي

به ياد روزهايي كه وقت داشتم ميومدم وبلاگت!