سایه ام چسبیده ته کفشم ، هرچقدر کفشهامو می کشم روی زمین، ول نمی کنه لاکردار!

غصه نخور! به زودی می بینَمَت. یکهو می بینی یک مشت نیمه شب ریخته ام ته ِ جیبم و می آیم سمت ِ تو و بعد راه می افتیم و می رویم بیرون هواخوری. تو ادای پاتیل های درب و داغون را در می آوری و روی کرکره ی سوپر گلریز عکس دوتا نخل می کشی که شکل ضربدر شده و دوتا هفت که یعنی پرنده اند و بالای دریا پرواز می کنند، باسمه، که هروقت می ببینم یادم می افتد آن شب چقدر گرم شده بودی که نفس هایت روی کرکره برایم جنوب کشید.

-  تو از سایه می ترسی؟ شب! سایه ی یکی دیگه رو دیوار؟ یوهو ها ها ها ها ...

-  نه، نمی ترسم.

و می ترسیدم...

می دانی که  می دانم سایه ها چقدر کش دارند، چسبیده اند کف پات وُ ول کن ماجرا نیستند ... شب باید شب باشد، اصیل، سنگین، ساکت، اینجاها شب، شب نیست که؛ پتیاره ها هرّ و کر می کنند و همانجا توی ماشین هم وا میدهند، گوشم چندشش می شود. شب باید شب باشد، سنگین، سیاه، گُر گرفته...

یک مشت نیمه شب می ریزم توی جیبم و راه می افتیم عقربه ها را منفجر کنیم: بووووومممممم! منوّر که شلیک کنند یک راست می دویم سمت ِ میدان ِ مین. انقدر می دویم تا همان اولین شان، سایه را از کف پات جدا کند. و حسابی می خندیم.

می خندیم و شوخی شوخی تو می شوی یک جفت پوتین، یک ملافه، یک عالمه دستخط که گوشه هاش بدجوری تا خورده، یک ردّ از عطری که مشامم را می خاراند، یک تار ِ مو که گندیده اش به صدتا از آن عوضی های دُم کلفت می ارزد،... و یک سایه. یک سایه که عکس صاحبش را با یک نخل قاب کرده ام روی دیوار. همین سایه فقط، همین. نمی دانند که، سهم کمی نیست.

/ 22 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گندم

قلمت...حرفات...و حتی همين سايه ای که چسبيده کف پات منو به تفکر وا ميداره...بی اراده ميرم توو فکر...فکر اون جيبی که یه مشت نيمه شب ریختن توش.....آره...شب باید شب باشه....اصیل...سنگین...ساکت........ با سلام.

papati

سلام...یکم سنگین بود...وقتی تونستی شدت گرما رو تصویر کنی اون موقع شاید بتونی بگی جنوب!!!...یا حق...

دانیال

شايد اينجا برايش کوچک بوده است... شايد اينجا بايد بماند برای همين ها... که سهمشان از زندگی در همين ها خلاصه می شود... اين زندگی هميشه لياقت داشتن همه چيز را ندارد... و در نهايت بايد خنديد... نوشته شبيه بود به رويايی تلخ... که بودنش و نبودنش عين حسرت است...

سمانه

با همونی که ته جيبت همه رو ساکت کن بذار شب مثل شب باشه... می‌شه بگم خيلی قشنگ بود؟؟....

خانوم گل

سلام خانومی...خوبی؟؟واسمدعا کن باشه؟؟

دختربابایی

سلاممممممممم :) نميدونم.. اصلش حيفه.. نظر نميدم

ریفلاکس

شب و نخل.خصوصا نخل،اونچیزیه که خیلی کِشنده است این وسط.البته با ادبیات شما...این نخل دومی[به نظر من] شده شاه بیت هنر نویسندگی شما در این نوشته.

پیچک تنﻬﺎ

شهیدان همیشه زنده اند همیشه جلوی یه کار هنری میمونم که چه عکس العملی نشون بدم اینکه بشینم و همدردی کنم و با پیام اثر همراه بشم یا اینکه از گوشه و کنار اثر از نکته هاش و ریزبینی هاش و و ... لذت ببرم و خوشحال باشم که همچین چیزی آفریده شده و ممنون اون حادثه ای باشم که باعث بوجود آمدن این درد و این اثر شده ... آفتاب پرستی که عاشق سایه شد

Le Petit Ali

فکر بايد کنم.اما همه چی با اينکه مشخص بود نا معلوم بود.بايد شناختت تا اين نوشته رو فهميد.