آدم گاهی شبیه شعرهایش زندگی نمی کند.

بعضی وقت ها زندگی اصلن آموزگار خوبی نیست و من هنوز نمی‌فهمم چرا گاهی کثیف‌ترین راه حل، تنها راه موجود است و اتفاقن بوی گندش هم آدم را آزار نمی‌دهد. زیادند آدم‌هایی که بوی پس مانده‌هایشان را حتا دوست می‌دارند. من هم شاید یکی از خویشاوندان‌شان باشم. دست خود ِ آدم نیست، می‌دانی؟ زندگی گاهی آدم را پرت می‌کند آنجا که نباید و من نمی‌توانم شبیه شعرهایم باشم. من یک روز پشت جلد یک کتابی خواندم : «کلمه ها از زندگی ما عقب هستند» و اتفاقن آن یک روز همین دیروز بود. و من فکر می کنم کاملن همین طوری است. من گاهی از همین کلمه ها که اندازه‌ی زندگیم هم نیستند جا می مانم.

دوست دارم خودم را بردارم وُ بروم یک جایی که آدم ها بدون خوشبختی هم راحت زندگی می‌کنند. نمی‌دانم تقصیر از کجاست؟ کیست؟ اما یک وقت هایی زندگی را می‌شود در یک یا دو جمله خلاصه کرد. آدم یکهو می‌افتد سر یک دوراهی که باید یکیش را بپذیرد. یا بشاشی به هیکل آدمها یا بشاشند به هیکل‌ات. فرقی نمی کند در هر دو حال هم بوی کثافت می‌گیری.

پ.ن: تو را از بین آدم ها فاکتور گرفته ام. جای تو جایی پشت پرانتزهاست. بگذار آدما بین پرانتزهای چاق و لاغر وول بخورند.  کوچکتر یا بزرگتر باشند. خوشبخت باشند. دستی که دستبند می زند به زندگی، نمی داند فردا از مرز امروز  ِ ما گذشته و دست بسته هم کار خودش را می‌کند.

/ 12 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جمعه سياه

سلام با يک داستان بروزم خوشحال می شوم که سری به ما بزنيد

شقايق

همه چيز از زندگی عقب است چيزی نديدم که با زندگی همگام شود جز گريه و خنده

همفری بوگارت

شايد به قول خودت از بی نا خوشايند اين کثافت دارن حال ميکنند .و زندگی ميکنند. شايد مجبورند از سر ناچاری باش کنار بيان

yaraghan

اوه اوه اوه...خاک تو سر من که زندگی ام از کلمه ها عقب افتاده

نمی دونم

بابا اين پی نوشتت که فقط يک نفر رو بردی پشت پرانتز ها بد جوری حالگيريه ها

بابک

آدم گاهي اوقات شبيه شعرهايش زندگي نمي‌کند و گاهي اوقات هم فکر مي‌کنم شعرها شبيه آدم سروده نمي‌شوند!!! بچه که بودم هميشه دنيايي را تصور مي‌کردم که آدم‌ها همه خوشبخت هستند! بزرگتر که شدم دنيايي را تصور مي‌کردم که مردم آن راحت زندگي مي‌کنند! و الآن مدتي است که فکر مي‌کنم به اين که آيا دنيايي هم هست که مردم در آن فقط زندگي کنند و بس؟!

عادل مشرقی

منم آدمها رو ميزارم لای منگنه ٬‌نه پرانتز.... حالا خيلی توپ باشن شايد گذاشتمشون بين گيومه....ولی پرانتز نه!

درهم

پس مانده های زندگی رو خودت میسازی تو زندگی نباس هر درختی رو دیدی روم به دیوار بشاشی بش چون همیشه در دورانی سال ها بعد میرسی به درخته میگی پیف پیف کدوم... شاشیده به این درخت