حالا لالای لالای حالا لای لای.

 برمی‌گرده به زمانِ صابون لوکس که عکس زن های روی جلدش خیلی خوشگل بودند و انقدر بو داشت که ملت می‌ذاشتن تو کمد لباسا و خوشبو می‌شد عجیب اما منو یاد حموم رفتن با مامان می‌نداخت و موهام تیر می‌کشید. از همون کمدا که نسیم روی درش عکس هندی چسبونده بود از همامالینی و سِرِی دِیوی و ... .اینجور نبود تلویزیون خروسخون تا بوق سگ، کانال وطنی و غیر وطنی فیلم و کارتون پخش کنه و همه هم نق بزنن. می‌رفتیم از همون کوچه که نونوایی بربری سرش بود یه فیلم کوچیک از فیلمی ِ محل کرایه می‌کردیم، می‌تپوندیم تو یخه پیرهنمون و دوپا یورتمه می‌رفتیم تا خونه که یه وخ کسی نبینه لو بده. یکی دیگه هم از راه می‌رسید که پُر  ِِ پُرش یه فیلم فردین هم همراه میاورد می‌شِستیم تا نصفه شب تخمه و بشکن و بالا بنداز نیگا می کردیم، الحق چه کیفی هم می‌داد اگه اون چند دیقه آخر، شو پر کرده بودن که مثلن حمیرا جیغ برنه: بخند به روی دنیا، دنیا به روت بخنده. حالا یکی مث داداش ِ مهدیه سلیقه‌ش با جماعت بشکن و بالا بنداز فرق می‌کرد با شبرنگ روی شیشه‌ قدّی ِ پنجره اتاقش نوشته بود: Pink Floyd و سه تا ردیف نوارکاست سونی و مَکسِل چیده بود تو در  ِ یخچال که یه وخ کیفیتش چیز نشه. هوا هم نداشت کاسِتاش هیچ. یه پوستر هم از در امتداد شبِ گوگوش و کنگرانی زده بود روی در اتاق. یه بار هم عروسی مَمّد هم اومد تو زنا برک (!berek) زد با مُدرن تاکینگ ( خودش می‌خوند مُدرن تالکینگ). حالا بعد از این همه روده‌درازی قصد، بُر زدنِ دیروز و بالا پایین کردن، من باب آروق نوستالژیک نیس، اینجوریه که حالا تلویزیون کانال وطنی و غیر وطنیش صُب تا شب فیلم می‌ذاره. همه هم همیشه حوصله‌شون سر می‌ره. عکس زنای صابوناش هم خوشگل نیستن، هیچ.

/ 17 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک مرد خوب

ما از اول هم ویدئو نداشتیم اما خالم اینا داشتن و برای گرفتن فیلم می ذاشتنش توی یه ÷لاستیک سیاه روشم نوار بهداشتی می ذاشتن که اگه کسی سرک کشید خودش خجالت بکشه و بره. دوران خوش گذشته به نظرم فقط یکم ساده تر بود. صاف و صادق !!!!

داریوش

آره والا... ویدیو رو می پیچوندن توی پارجه و بعدش توی این زنبیل قرمزا و چند تا خرت و پرت هم کنارش ... تمام فک و فامیل ها هم که با دو سه تا کوچه اینور و اونور ، دور هم ... دم غروب هم که میشد سری سری میومدن خونه .. یدفعه میشدیم ۲۵، ۳۰ نفر و حالا بشین تا سه صبح فیلم نگاه کن .... شعله - قدرت و ایمان - اون صحنه داراش رو هم که ماچ و بوسه داشت ساعت ۲ شب به بعد که ما بچه ها مثلا خواب بودیم

میلاد

هی بابا فعلا که دات آی آر شدم رفتم تو لک

قصه گوی آبی

خيلی خوب بود...!!! بخصوص مدرن تالکينگ!!!! ولی دور از شوخی اين يک حقيقته.... کاملا موافقم....

خيلی خوب بود...!!! بخصوص مدرن تالکينگ!!!! ولی دور از شوخی اين يک حقيقته.... کاملا موافقم....

vahmesabz

موضوع خوب بود .اما جمله ها خوب به ئنبتل هم چیده نشده بود و خواننده ناگهان از متن به بیرون پرت می شد .

گمشده

من که زياد نفهميدم چی می گی . اما اون موقع ها سادی خودشو کشيده بو رو همه چيز اما الان انقدر ژيچيدگي هست که حتی خودتم نوشته خودتو نمی فهمی

فرهاد

آدمو می بره درست به قلب گذشته ی تکرار نشدنی و يهو يه دفعه آخرش ميزنه تو ذوقت و ... سر آخر هم سر و کله ی يک نکته ی توپ پيدا ميشه... اره... هممون با وجود اين همه آت آشغال دور و برمون بی حوصله ايم و پريشون... کاش هيچی نداشتيم و يک دل خوش قسمتمان می شد... راستی دوستای قديميت رو فراموش نکردی که؟